Zgjedhja e Presidentit

Politikë Zgjedhja e Presidentit
Zhvillimet me te fundit ne vend mbi procesin e zgjedhjes se presidentit shqiptar.

Marku: Pas Presidentit duhet rikonceptim i qeverisë

Mazhoranca  Zgjedhja e kreut të shtetit dhe ngelja e një vendi të rëndësishëm vakant në kabinetin “Berisha” dhe afrimi i zgjedhjeve të ardhshme të përgjithshme...

Gaiani: Zgjedhja e presidentit, në rrugë kushtetuese

Ambasadori italian, Massimo Gaiani, ka deklaruar se zgjedhja e presidentit të ri, Bujar Nishani, u krye në rrugë kushtetuese. "Për presidentin ka dy aspekte,...
Bashkimi Europian

BE jep vlerësimin e parë negativ: Një shans i humbur për...

Presidenti Zëdhënësi i Fules: Nuk shikojmë gjë pozitive në proces Fatjona Mejdini Një ditë pas zgjedhjes së Presidentit të ri të vendit, zyrtarët e lartë të...

Ikja e Nishanit, Ilir Meta drejt Ministrisë së Brendshme

Skicohet panorama e ndryshimeve në kabinet. Gati shpërblimi i aleatëve Së shpejti pritet që edhe aleati tjetër i PD-së, PDIU-ja, të ketë një përfaqësim në...

PS kundërshton procedurën, pesë deputetë firmosën dhe për Hoxhën

Opozita, kontestim ligjor. Rama: Nuk e ndoqa procesin Partia Socialiste ka votuar kundër procedurës së ndjekur nga Komisioni Parlamentar i Ligjeve për të pranuar Bujar...
Bujar Nishani

Bujar Nishani, ushtaraku që u bë një politikan profesionist

Profili i presidentit të ri. Karriera nga Akademia “Skënderbej” në selinë blu Ylli Pata Kryetari më i ri i shtetit shqiptar, Bujar Nishani, është një ushtarak...

Nishani zgjidhet President. Berisha tremb PD-në: Ndryshe, ka zgjedhje

73 vota - Presidenti i ri u zgjodh me 73 vota. Një votë ishte kundër, ndërsa dy të tjera dolën të pavlefshme, ishin të...

Fatos Nano uron Nishanin, por e cilëson të parregullt procedurën

Deklaratat Ish-kryeministri ka mbajtur disa qëndrime, ku sulmon ashpër Kryeministrin Sipas Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë, një ministër i kabinetit qeverisës nuk mund të kandidojë për...

Sequi: Uroj Nishanin në postin e unitetit

BE dhe OSBE Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Ettore Sequi, reagoi i dyti pas ambasadorit të OSBE-së. Në një njoftim të shkurtër, thuhet se...
Artan Hoxha

Hoxha, ndërpritet ëndrra presidenciale

Kandidati dorëhiqet. Opozita kërkon dëshmi nga SHISH për pastërtinë Ka zgjatur vetëm 12 orë ëndrra presidenciale e Artan Hoxhës. I emëruar si kandidat zyrtar i...

JEMI EDHE KËTU

639,001FansaNa ndiqni
5,683NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!