Shqipëria voton 2013

Politikë Shqipëria voton 2013
Informacioni i plote dhe profesional mbi zgjedhjet parlamentare te vitit 2013 ne Shqiperi, duke filluar nga debatet per reformen zgjedhore deri te rezultatet finale

Sali Berisha, shkëlqimi dhe rënia e kardiologut që dominoi për...

Analiza Profili politik i ish-presidentit dhe Kryeministrit në largim Ylli Pata Një “hero” për mbështetësit e Partisë Demokratike, një “antihero” për mbështetësit e socialistëve, një “burrë-shteti” sipas...

PS-LSI 80 mandate, 4 deputetë nga 35 parti aleate

Shumica e artë u arrit nga aleatët e tjerë. Si përfitoi PD-ja nga aleatët në katër qarqe BLEDAR HOTI Koalicioni PS-LSI, boshti fitues, ka qenë determinant...

Humbja e thellë e PD-së, deputetët “përplasen” me drejtuesit lokalë në...

“Listat e votave të përpiluara nga degët, joreale” Sipas analizës, premtimet për vota nga punonjësit e administratës u morën nën presion psikologjik Edmond Hoxhaj Humbja e thellë...

Blerja e votës, hetohet 21-vjeçari

Tiranë - Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimin ndaj 21-vjeçarit Bekim Tahiri nga Puka nën akuzën e dhënies së shpërblimeve e premtimeve, si dhe...

Rama: Nuk ka paqe pa drejtësi, ministrat e Berishës në monitorim

Kreu i PS paraqet projektin që do të zbatojë si kryeministër Kreu i Partisë Socialiste foli dje në studion e “Top Channel” për projektin e...

Brokaj: Rama të jetë i përgjegjshëm, Meta modest

Përfaqësuesi i së majtës, Sabit Brokaj, thekson se humbja e Berishës ishte më e rëndë se ajo e PS në vitin ‘92 LSI - “Këtë periudhë,...

Visar Zhiti: Në zgjedhje pamë se ka demokraci, por larg moralit

Kandidati i PD-së në Tiranë shpreh keqardhje për mungesën në Parlament të ish të përndjekurve Për ish-ministrin e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Visar Zhiti,...

“Përgjegjësia nuk është e gjitha e Sali Berishës”

Nënkryetari i PD-së, Astrit Patozi, kërkon analizën e humbjes Demokratët nuk e pranojnë dorëheqjen e liderit të tyre, Sali Berisha, dorëheqje të cilën ky i...

Selami Xhepa: E djathta dështoi në realizimin e premtimeve të saj

Deputeti i përjashtuar nga listat e kandidatëve të PD-së komenton humbjen e 23 qershorit  “Listat e PD-së? Qytetarët u vunë përballë një zgjedhjeje të bërë...

SHBA: Zgjedhjet, hap i rëndësishëm, presim të punojmë me qeverinë e...

Reagimi i orës së fundit të DASH dhe i Misionit të SHBA në OSBE. Kelly: Ekzekutivi i ri të forcojë shtetin ligjor BLEDAR HOTI Shtetet e...
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!