Rajon

Rajon
Lajme shqip nga rajoni dhe më gjerë.

Hoyt Brian Yee bën thirrje të përmbyllet çështja e kufirit Kosovë-Mali...

Kryetari i Parlamentit të Kosovës Kadri Veseli dhe kryeministri Isa Mustafa kanë zhvilluar bisedë telefonike më zëvendës ndihmës Sekretarin e Shtetit për çështjet evropiane...

Han kërkon angazhimin e BE-së në Ballkan, para se këtë ta...

Eurokomisioneri për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johannes Hahn paralajmëroi se në qoftë se Bashkimi Evropian mëdyshet në përkushtimin e tij ndaj Ballkanit, dikush tjetër...

Kosovë, demarkacioni javën e ardhshme në Kuvend

Qeveria e Kosovës pritet që javën e ardhshme ta dërgojë në Kuvend për ratifikim demarkacionin me malin e zi. Kështu të paktën raportohet se kanë...

Shtypi serb: Shqiptarët duan luftë; Zëra për bashkim edhe në Preshevë

Shqiptarët duan sërish luftë. Këto janë kryetitujt e shtypit serb. Shkrimet plotësuese janë se 80 për qind e heroinës dhe drogës në Europë eksportohet...

Urdhër-arresti për kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurti

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhër-arrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të...

Maqedoni, VMRO dhe LSDM bëhen bashkë kundër shqiptarëve?

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit duket se kanë nisur takimet intensive mes tyre kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni. Të...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit...

Dita e 17-të, serbët vazhdojnë protestat kundër partisë në pushtet

Pavarësisht shiut dhe motit të ftohtë, disa qindra njerëz morën pjesë në protestën në Beograd të mërkurën në mbrëmje. Ishte kjo dita e 17-të...

Greqi, shpërthen bomba në qendër të Athinës

Një bombë ka shpërthyer mbrëmjen e së mërkurës në qendër të Athinës, në Greqi. Mjeti shpërthyes ishte vendosur jashtë selisë së një banke, bëjnë të...

Thaçi si Rama: Nëse BE na mbyll derën, bashkim i shqiptarëve

  Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar...

JEMI EDHE KËTU

656,899FansaNa ndiqni
4,152NdjekësitNa ndiqni

LAJMET E FUNDIT