Rajon

Rajon
Lajme shqip nga rajoni dhe më gjerë.

“Emri”, Greqia dhe Maqedonia akord për “Ilindenska Republika Makedonija”?

Greqia dhe Maqedonia konfirmuan këtë të enjte se kanë bërë mjaftueshëm progres në bisedimet për zgjidhjen e ngërçit disa dekadësh mbi çështjen e emrit...

Presidenti i PE: 10 mld euro për Ballkanin, Kurz: Pa anëtarësim...

Ulja në një tryezë të përbashkët bisedimesh mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor ishte një hap i rëndësishëm për unionin që tregoi se pavarësisht skepticizmit...

Hahn optimist për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Komisioneri europian Johannes Hahn, në prononcim pwr mediat para fillimit të Samitit të Sofjes është shprehur optimist për një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hahn...

Sofje, mbahet sot takimi i lartë BE-Ballkani Perëndimor

Zyrtarët e lartë të mbi 30 vendeve evropiane, mblidhen sot në Sofje të Bullgarisë në takimin e lartë ndërmjet Bashkimit Evropian dhe gjashtë vendeve...

Dialogu “zbret” në Sofje, Thaçi takohet me Vuçiç dhe Mogherinin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar në Sofje të Bullgarisë me shefen për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Federica Mogherini dhe...

Tusk ‘trondit’ Sofjen: Të bashkohemi! Europa, ose lojtar kryesor ose peng

Sapo ka mbërritur në Sofje, ku zhvillohet samiti i rëndësishëm për Ballkanin Perëndimor, Donald Tusk ka mbajtur fjalën e tij, ku mes të tjerash...

Pejë, mjet i dyshimtë në oborrin e spitalit, evakuohen pacientët

Një mjet i dyshimtë në një qese është parë në oborrin e spitalit të Pejës dhe Policia e Kosovës ka urdhëruar evakuimin e pacientëve...

Në Greqi “solidarizohen” me Palestinën, protesta në ambasadat e SHBA dhe...

Protesta të dhunshme në mbështetje të Palestinës janë organizuar në kryeqytetin grek, Athinë. Qindra palestinezë dhe anëtarë të grupimeve pro Palestinës, por edhe të shoqërisë...

Tusk mesazh për KE: Ballkani s’është lojë gjeopolitike shahu

Samiti i Sofjes për Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk është vendi i duhur për “bashkimin” e Europës, jo thjesht sepse aty do të...

Mediat serbe: Perëndimi i ka ofruar Vuçiç një plan për Kosovën

Shtetet e Bashkuara dhe vendet perëndimore i kanë paraqitur presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, një plan për zgjidhjen e problemit të Kosovës. Kështu shkruan media...

JEMI EDHE KËTU

641,766FansaNa ndiqni
5,683NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!