Rajon

Rajon
Lajme shqip nga rajoni dhe më gjerë.

Johannes Hahn pritet me protesta në Shkup

Komisionari i Bashkimit Evropian për politika të fqinjësisë dhe negocim të zgjerimit, Johannes Hahn, u prit në Shkup me protesta të përkrahësve të partisë...

Dekriminalizimi edhe në Kosovë: Thaçi: Personat nën hetim jashtë institucioneve 

Institucionet e Kosovës nuk duhet të kenë poste për njerëz nën hetime, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Njerëzit nën hetime, të mos lejohen...

Kriza në Maqedoni, Ivanov nuk do ta takojë komisionerin Hahn

Presidenti i Maqedonisë, George Ivanov nuk do të takohet me komisionerin për zgjerim dhe politik fqinjësore, Johanes Hahn, kanë bërë të ditur burime nga...

Greqi, çaktivizohen 8 pako-bombë në adresë të zyrtarëve të BE-së

Policia greke ka zbuluar dhe ç’aktivizuar në një zyrë postare pranë Athinës tetë pako-bombë të adresuara për funskionarë të BE-së që operojnë në sektorë...

Hahn nuk do të takojë protestuesit në Maqedoni, kundërshtarët e platformës...

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit...

Ushtria, Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”....

Vuçiç: Në Kosovë mund të hyj edhe pa lejen e qeverisë...

Kandidati presidencial i koalicionit qeverisës, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se dëshiron që gjatë fushatës zgjedhore ta vizitojë Kosovën. Ai madje ka deklaruar se këtë mund...

Thaçi: Nuk shkohet në NATO me shoqatë gjuetarësh e peshkatarësh, por...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo...

Raportohen të zhdukura, përfundojnë të trafikuara apo edhe me martesë

Trafikimi me qenie njerëzore në Kosovë vazhdon të thellohet si shqetësim i përgjithshëm. Aq më tepër, kur viktimat e trafikimit, ku dominon gjinia femërore,...

Mustafa kundër Thaçit: Nuk ka ushtri pa SHBA dhe NATON-n

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka deklaruar se formimi i ushtrisë së Kosovës mund të bëhet vetëm në bashkëpunim me miqtë ndërkombëtarët. Një deklaratë...

JEMI EDHE KËTU

657,867FansaNa ndiqni
4,043NdjekësitNa ndiqni

LAJMET E FUNDIT