Rajon

Rajon
Lajme shqip nga rajoni dhe më gjerë.

Shkupi numëron vetëm policët e vrarë. Terr informativ për ngjarjet: Sulmuesit...

  Mbi ngjarjet e rënda në kufijtë e një lufte të armatosur mes një grupi, të konsideruar terrorist nga zyrtarë të Ministrisë së Brendshme të...

Ndërkombëtarët, thirrje për qetësi dhe përgjegjësi

Situata në Maqedoni sjell reagime edhe nga Rusia, e cila aludon për skenare “të huaja” detabilizuese Diplomatët ndërkombëtarë të akredituar në Shkup kanë reaguar menjëherë...

Shqipëria dhe Kosova në tension për ngjarjet në Kumanovë

BDI: Destabiliteti i Maqedonisë, jo në interesin tonë! Pas lajmit për incidentin e përgjakshëm dje në Kumanovë, ka reaguar edhe Partia Bashkimi Demokratik për Integrim,...

Përfundon me 10 viktima përplasja e armatosur në “Lagjen e Trimave”

Mes të vrarëve edhe një 8-vjeçare. Dorëzohen 30 personat e UÇK-së   Ka përfunduar me një bilanc tragjik përplasja e armatosur në Kumanovë, e cila nisi...

Kumanovë, mediat: Dorëzohen 22 persona të armatosur, të tjerët refuzojnë

Agjencia e lajmeve Zhurnal raporton se  janë dorëzuar 22 persona të armatosur në Kumanovë pas ndërhyrjes së OSBE-së, ndërkohë që vazhdojnë negociatat për dorëzimin...

BE: Të shmanget përshkallëzimi i situatës në Kumanovë, politika dhe qytetarët...

Delegacioni i Bashkimit Europian ka reaguar lidhur me situatën e tensionuar që vijon prej orëve të mëngjesit të sotëm në Kumanovë, në lagjen e...

Situata në Kumanovë, Ambasada e SHBA: Keqardhje për jetët e humbura,...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shkup ka reaguar për ngjarjet në Maqedoni duke shprehur keqardhje për jetët e humbura. Misioni diplomatik amerikan ka...

MB e Maqedonisë: Kishim informacion për sulm të armatosur ndaj qeverisë,...

Zëdhënësi i policisë së Maqedonisë, Ivo Kotevski në konferencën e parë për media ka thënë se Ministria e Punëve të Brendshme ka pasur informacion...

Situata në Kumanovë, BDI apelon për qetësi: Shqiptarët të mos bie...

Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni, BDI ka reaguar pas situatës së tensionuar të krijuar ditën e sotme në Kumanovë, në lagjen e populluar...

Maqedoni, sërish protesta kundër Gruevskit

Qytetarët e Maqedonisë kanë postuar sërish ditën e sotme kundër qeverisë së Nikolla Gruevskit duke kërkuar largimin e kryeministrit dhe bashkëpunëtorëve të tij nga...

JEMI EDHE KËTU

641,769FansaNa ndiqni
5,683NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!