Rajon

Rajon
Lajme shqip nga rajoni dhe më gjerë.

Kosovë: Në shtëpinë e Lavdërim Muhaxherit!

Serbeze Haxhiaj & Berianë Mustafa Një ditë pasi një fotografi e të birit tmerroi botën, dera e shtëpisë së Kjani Muhaxherit në periferi të Kaçanikut...

Trafiku i organeve në Kosovë, Williamson: Hetimet do vijojnë, s’i hedhin...

Prokurori kryesor i grupit hetues të Bashkimit Evropian, Clint Williamson, duke folur mbi pretendimet e të dërguarit të Këshillit të Europës, Dick Marty për trafikim organesh dhe...

Pezullohet zgjedhja e kreut të Kuvendit të Kosovës

Gjykata Kushtetuese ka publikuar vendimin. Mustafa: Pranoj verdiktin! Verdikti i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës sugjeron që Kuvendi në Prishtinë të përmbahet nga çdo veprim i...

10 ish-anëtarë të UÇK-së, nën akuzë

Misioni i prokurorit amerikan njofton pasojat e para ligjore Vetëm një ditë pas vizitës së tij në Kosovë, ku u prit nga zyrtarët më të...

Prishtinë – Kërkesa e PDK-së pranohet në Kushtetuese

Një zhvillim i pritshëm ka ndodhur dje në Prishtinë, kur Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka pranuar kërkesën e depozituar për shqyrtim nga ana e...

“Fati i Maqedonisë, ka ardhur koha t’u hapim rrugë heronjve të...

Kim Mehmeti Rrëfimi ekskluziv për zhvillimet e fundit në rajon Bledi Gilaj / Armand Plaka “Fati i mëtejmë i Maqedonisë varet nga elitat politike maqedonase. Shqiptarët dhanë thuajse...

Të dhunuarat nga policia, prej pesë ditësh “peng” në Maqedoni

Solidarizimi “Klubi Elita” takon në Strugë nënë e bijë: Të reagojë shteti  Nënë e bijë nga Shqipëria, Luljeta Telalli dhe e bija e saj, Violeta Telalli,...

Maqedonia zhvillon stërvitje pranë Strugës

Maqedonia mësohet se ka zhvilluar së fundmi një stërvitje ushtarake të koduar nën emrin “Harpun” në zonën rreth fshatit Radozhdë, pranë Strugës, për të...

Serbi, aksidentohet autobusi me kosovarë

Në Serbi, autoritetet thanë se 33 persona nga Kosova kanë pësuar lëndime serioze pas një aksidenti që ndodhi dje në afërsi të Rudarës, në...

Protestuesit e Tetovës dënohen me kusht

Sela: Do të protestojmë me flamuj kombëtarë, sepse është i vetmi që na bashkon! Dje,Gjykata Themelore e Tetovës ka shpallur dënimet me dy vjet e...

JEMI EDHE KËTU

644,637FansaNa ndiqni
5,470NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!