Rajon

Rajon
Lajme shqip nga rajoni dhe më gjerë.

Ivanov: Marrëveshja me Greqinë e dëmshme, nuk firmos

Presidenti George Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen me Greqinë për emrin. Ai shtoi se kjo marrëveshje është...

Plas në Maqedoni. Ivanov “përzë” Zaevin, s’pranon marrëveshjen me Greqinë

Ishte një marrëveshje historike ajo që u arrit mbrëmjen e djeshme nga Athina dhe Shkupi, pas disa muajve negociata intensive mes dy kryeministrave Aleksis...

Maqedonia nga sot me emër të ri, arrihet marrëveshja mes Tsipras...

  Athina dhe Shkupi kanë shkruar një faqe të re në historinë e dy kombeve. Palët kanë rënë dakord për marrëveshjen më të madhe midis...

Thaçi përshëndet hyrjen e NATO-s në Kosovë 19 vjet më parë

Hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë dhe largimi i forcave ushtarake serbe, sipas presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, shënojnë hapat e parë të...

Vendimi, Haradinajt i rritet rroga nga 1.500 në 3.000 euro

Gjykata Kushtetuese mori vendim që rritja e pagave për kabinetin qeveritar nga ana e kryeministrit Ramush Haradinaj nuk është në kundërshtim me Kushtetutën e...

Emri i Maqedonisë, bisedë telefonike mes Cipras dhe Zaev

Dy kryeministrat, ai i Greqisë dhe Maqedonisë, kanë zhvilluar sot një bisedë telefonike, ku në qendër të argumentit ka qenë emri i ri i...

Haradinaj: Axhenda europiane lidhet me liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se axhenda europiane është interes strategjik i shtetit të Kosovës. Në mbledhjen e Këshillit Ministror për Integrim Evropian,...

Kosovë, Haradinaj largon me forcë nga podiumi një grua (Video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj bëri rolin e badigardit në ceremoninë e organizuar për 140 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit, kur largoi nga foltorja...

Po përgatisnin sulm terrorist ndaj KFOR-it, arrestohen dy persona në Kosovë

Dy persona u arrestuan në Prishtinë, të dyshuar se planifikonin sulme terroriste mbi forcat paqeruajtëse të KFOR-it. Gjykata në Prishtinë miratoi kërkesën e Prokurorisë...

Kush ishte Fadil Vokrri, shqiptari i vetëm që u duartrokit nga...

Lajmi për ndarjen nga jeta të Fadil Vokrrit, ish futbollistit të njohur kosovar, por njëkohësisht edhe drejtues i Federatës së Futbollit në Kosovë, tronditi...

JEMI EDHE KËTU

640,603FansaNa ndiqni
5,683NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!