Sociale

Sociale
Të rejat sociale dhe zhvillimet shoqërore në vend.

AKU: Do kthejmë në Brazil 26 ton mish pule me salmonelë 

Ngarkesa prej 26 ton mish pule e bllokuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Pikën e Inspektimit Kufitar në Durrës më datë 03.05.2017, pasi...

Reklamat falas, 10 Tv letër KQZ-së: Partitë të zbatojnë Kodin Zgjedhor

Televizionet kryesore në vend i janë drejtuar me një letër Autoritetit të Mediave Audiovizive dhe OSBE-së ku kërkojnë nga partitë politike që të marrin...

Nesër nis Muaji i Ramazanit, kreu i KMSH-së mesazh për besimtarët...

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton se nesër, më 27 maj, nis Muaji i Ramazanit për të gjithë besimtarët myslimanë. Kryetari i KMSH, Skënder Bruçaj,...

Ministri Koka shpall ditën e Pelikanit kaçurrel

Ministria e Mjedisit shpall ditën e Pelikanit kaçurrel, ditë kombëtare mjedisore. Me një urdhër të firmosur nga ministri i Mjedisit, Lefter Koka, data 10...

Veliaj: Sheshi “Skënderbej” do ‘shlyejë’ veten falë parkimit  

 Investimet publike të Bashkisë së Tiranës synojnë që brenda një periudhe të shkurtër jo vetëm të mbulojnë koston e tyre, por njëkohësisht që të...

Ambasada amerikane: Nëse aplikoni për vizë turistike nuk keni nevojë për...

Me anë të një njoftimi, ambasada amerikane bën me dije se kushdo që do të aplikojë për vizë turistike në SHBA, nuk ka nevojë...

Tiranë, drejt përfundimit blloku urban në njësinë 2

Një tjetër lagje në kryeqytet ka tashmë rrugë, trotuare, lulishte dhe hapësira çlodhëse e argëtuese për fëmijë. Bashkia e Tiranës ka përfunduar fazën e...

Denoncimi i Fiks Fare, AKU: Do analizojmë produktet me bazë qumështi

Pas denoncimit në Fiks Fare, ku produktet e bulmetit që shiteshin në treg ishin me vaj palme, ka reaguar Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. AKU...

Bashkia konkurs për suveniret që do përfaqësojnë Tiranën, ja 40 çmimet...

  Bashkia  e  Tiranës  ka  marrë iniciativën  e organizimit të një konkursi, i cili do të identifikojë dhe përzgjedhë 40 produkte/suvenire të frymëzuara nga Tirana. Përmes...

Koka në malin e Dajtit: Parqet kombëtare, aset i çmuar për...

Në Ditën Europiane të Parqeve, Ministri i Mjedisit, Lefter Koka ishte në Parkun Kombëtar “Mali i Dajtit”, ku inauguroi disa investime të rëndësishme në...

JEMI EDHE KËTU

656,355FansaNa ndiqni
4,287NdjekësitNa ndiqni

LAJMET E FUNDIT