Sociale

Sociale
Të rejat sociale dhe zhvillimet shoqërore në vend.

Në shtator hapet shkolla “Kosova”, bashkia shtron trotuaret në zonën përreth

Krahas investimeve në objektet arsimore, Bashkia e Tiranës i ka kushtuar edhe mirëmbajtjes së rrugëve dhe vendosjen e sinjalistikës përkatëse në afërsi të objekteve...

Problem teknik në doganën greke, radhë të gjata në Kakavijë

Pasditen e sotme janë krijuar radhë të gjata në kufirin shqiptaro-grek, në doganën e Kakavijës. Shkak për këtë është bërë një defekt në sistemin kompjuterik...

Stuhia shkatërron vreshtin në Lushnjë, në pak minuta gjithçka hidhet në...

Vorbullat e forta të ajrit shkatërruan sipërfaqe të mëdha me vreshta në fshatin Toshkez. Stuhia ka shkulur nga rrënjët hardhitë dhe shtyllat prej betoni...

Rrjet i ri ujësjellësi në Rrugën e “Kavajës”, Veliaj: Dyfishojmë prurjet...

Afro 28 mijë banorë të Njësisë 7 do kenë ujë më cilësor dhe shërbim më të mire në shtëpitë e tyre. Bashkia e Tiranës dhe...

Nga Napoli në Vlorë, turistët italianë: Shqipërinë na e treguan të...

Nga Napoli në Vlorë për pushime dhe janë gati të ftojnë dhe miqtë e tyre të zgjedhin Shqipërinë. Këta të rinj italianë vendosën të...

Arbëreshët, shqiptarët e Ukrainës dhe Argjentinës rikthehen për turizëm

Clara Musachio ka lindur në Romë, por prejardhja e saj është nga Campo Marino një fshat i vogël arbëresh në Itali. Familja e saj...

Tirana pret më 7 tetor maratonën e tretë, ja kategoritë ku...

Për të tretin vit radhazi kryeqyteti do të mirëpresë maratonën e Tiranës e cila zhvillohet më 7 tetor 2018. Ashtu si edhe në vitet...

Ja përse verën e ardhshme të gjithë italianët do vizitojnë Shqipërinë

Ashtu siç është bërë traditë, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën në këtë fundjave me diell, duke postuar në Facebook një reportazh dedikuar...

E shtuna shira të dobët në zona malore, por bregdeti me...

E gjithë dita paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta duke sjellë shira të dobët në zonat malore si dhe rrebeshe shiu në juglindje. Edhe...

Turqit blejnë “New York University”

Një ndër universitetet private më të njohura në Shqipëri është blerë të premten nga fondacioni shtetëror turk “Marif Vakëf”. Ky fondacion erdhi pak kohë më...

JEMI EDHE KËTU

637,950FansaNa ndiqni
5,683NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!