Sport

Sport
Lajmet më të fundit nga sporti shqiptar dhe ai botëror.

Meksika, me 6 pikë jashtë Botërorit?!

Meksika mori fitoren e dytë në dy ndeshje në Botëror, por sërish ata nuk mund të festojnë kalimin e grupit pasi matematika i mban...

Meksika sheh kualifikimin, Koreja e Jugut “prek” fundin (VIDEO)

Meksika fiton edhe ndaj Koresë së Jugut dhe tashmë është shumë pranë kalimit në ruandin e 1/8-ave të Kupës së Botës. Përfaqësuesja Tricolor e drejtuar...

Festival golash në Moskë, Belgjika e pamëshirshme ndaj Tunizisë

U mbyll me një festival golash sfida mes Belgjikës dhe Tunizisë e luajtur në “Otkrytiye Arena” të Moskës. “Djajtë e Kuq” fituan thellë 5-2...

Serbia protestë në FIFA për arbitrin Brych dhe shqiponjën

Federata Serbe e Futbollit ka paraqitur një ankimin në FIFA për arbitrin gjerman, Felix Brych, por edhe për futbollistët me origjinë shqiptare të Zvicrës...

Kapiteni i Zvicrës mbron shqiptarët: Mirë bënë që festuan ashtu!

Kapiteni i Zvicrës, Stefan Lichsteiner u jep të drejtë Xhakës dhe Shaqirit për mënyrën e festimit të gola duke bërë me duar shqiponjën dykrenare....

Rita Ora gëzon për suksesin e Xhakës dhe Shaqirit: Krenare!

Gëzimit të fitores së djemve shqiptarë iu bashkua edhe Rita Ora. Me anë të një postimi në Instastory, Rita shpreh krenarinë për suksesin e...

Gjermania për “jetë e vdekje” me Suedinë, Belgjika për të kompletuar...

Të gjithë me sy e veshë nga Gjermania, që luan ndeshjen vendimtare për kualifikimin në Grupin F. “Pancerat”, pas disfatës së papritur me Meksikën...

Xhaka: Shqiponja nuk ishte provokim, por respekt për shqiptarët

Granit Xhaka e ka treguar arsyen e festës me shqiponjë në Rusi. Ylli kosovar ka thënë se shqiponjën nuk e ka bërë për provokim,...

Mediat serbe: “Provokacia”, FIFA të ndërhyjë urgjentisht

Mediat serbe kanë reaguar menjëherë ndaj festimit me simbolin e shqiponjës nga dy lojtarët me origjinë shqiptare të Zvicrës, Xhaka e Shaqiri, duke e...

Xherdan Shaqiri, njeriu i ndeshjes ndaj Serbisë

Xherdan Shaqiri bëri maksimumin në fitoren 2-1 të Zvicrës ndaj Serbisë, duke arritur të gjejë edhe golin e fitores në minutën e fundit të...

JEMI EDHE KËTU

640,527FansaNa ndiqni
5,683NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!