Botërori 2018

Sport Botërori 2018

Lojtarët i ndërpresin konferencën, Deschamps: Janë të çmendur! (Video)

Fitorja në finalen e Kupës së Botës përballë Kroacisë ka bërë që lojtarët e “Gjelave” të shpërthejnë në festë. Entuziazmi i shtyu yjet si...

Pikante nga finalja, Daliç dhuratë për Deschamps (Foto)

Franca pas 20 viteve arriti të ngrejë në qiellin e Moskës, të dytin trofe të Kupës së Botës pas fitores 4-2 ndaj Kroacisë. Por...

Ja si vidhet një medalje kampioni në Botëror (Video)

A e patë këtë skenë? Përgjigjja për pyetjen është, sigurisht, "jo". Dhe sinqerisht, kush mund të ju fajësojë? Në momentet kur Francës i dorëzohej trofeu...

Franca kampione e Botës, Kroacia mposhtet 4-2 në finale (Video)

Franca është shpallur kampione e Botës në Botërorin “Rusi 2018”, duke mundur në një finale spektakolare Kroacinë me rezultatin 4-2. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=VxCjR1UfxYU Ka qenë një ndeshje e...

Kritika ndaj Putinit: Presidentët në shi gjatë ceremonisë!

Ceremonia e dorëzimit të medaljeve në fund të finales së Rusi 2018 u zhvillua në kushte mjaft të ndryshme atmosferike nga ato që kishin...

Deshamp: Jemi në majë të Botës. Daliç: Ai 11-metërsh nuk jepej!

Kroacia nuk kishte më assgjë më shumë për të bërë. Gjatë finales së Kupës së Botës, skuadra e udhëhequr nga Daliç u mposht nga...

Nga Mbape te Kane, FIFA ndan çmimet e Botërorit (Foto)

Sapo ka përfunduar finalja e madhe me Francën që ka fituar Kupën e Botës ndaj Kroacisë me rezultatin 4-2. Por përpara se të zhvillohej...

Përqafime dhe dorë për dore, festa ndryshe e Macron… me Kolinda-n...

Presidenti i Republikës franceze, Emmanuel Macron, ka festuar për fitoren e Kupës së Botës nga ana e Francës, e dyta në histori. Një ndeshje...

Griezman lojtari i finales: Sot do të fle unë me… kupën

Antoine Griezmann është zgjedhur si lojtari më i mirë i finales së “Luzhnikit”, ku Franca triumfoi me rezultatin 4-2. Sulmuesi dha gjithçka në këtë takim,...

Mbape si Pele, i dyti Under 20 që shënon në finale

Kylian Mbappé është futbollisti i tretë më i ri që shfaqet në finalen e Kupës së Botës, pas Giuseppe Bergomit 18 vjecar me Italinë...

JEMI EDHE KËTU

639,221FansaNa ndiqni
5,683NdjekësitNa ndiqni
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!