Europiani 2012

Sport Europiani 2012
Nje faqe speciale dedikuar kampionatit europian te futbollit Poloni-Ukraine 2012

Spanja fiton 23 milionë euro nga triumfi

Përfitimet Spanja do të përfitojë automatikisht 23 milionë euro se bëri të sajin titullin Kampion të Europës në Ukrainë dhe Poloni. Kjo shifër erdhi pas...

Prandelli pas ndeshjes: Italia, shumë e lodhur

Kombëtarja italiane kthehet në atdhe. Presidenti Napolitano: Faleminderit djema Trajneri i kombëtares italiane, Cesare Prandelli, ndonëse i zhgënjyer nga rezultati i finales së EURO 2012,...

Spanja në histori

“La Roja” legjendare, tripletë rekord, Italia dështon në momentin më të bukur Një Spanjë rekordesh shkatërron një Itali të lodhur 4-0 në finalen e Kievit dhe,...

“Topi i Artë”, ja lojtarët që sfidojnë Mesin dhe Ronaldon

Iniesta, Kasijas, Pirlo u shtohen pretendentëve kryesorë Përfundimi i Europianit 2012, tashmë ka ndezur luftën për fitimin e “Topit të Artë”, çmimit më prestigjioz individual...

Kuriozitetet e Euro 2012, nga Spanja te tifozët e Irlandës

Të veçanta Europiani 2012 është një nga ngjarjet më të bujshme futbollistike, e cila ka tërhequr vëmendjen e së gjithë botës, duke mos njohur kufij....

Italia dominon sulmin, Spanja dominon mbrojtjen

Euro 2012: Spanja Kundër Italisë në Shifra. Spanja dhe Italia e nisën kampionatin Europian të Futbollit 2012 kundër njëra-tjetrës me një ndeshje të vlefshme për...

90’ larg legjendës

Spanja, fitorja bën historinë:dy Europianë dhe një Botëror. Skuadra e Del Boskes ka barazuar tashmë rekordin e Gjermanisë së viteve ‘70, por mund të shkojë...

Shifrat flasin kundër kampionëve, tani luhet gjithçka brenda një nate

Stadiumi “Olimpik” i Kievit do të jetë arena e finales së Euro 2012. Spanja, kampione në fuqi dhe favorite në këtë prag ndeshje, do...

Prandeli: Spanja super, por Italia për t’u duartrokitur

“Është skuadra më e fortë në botë, por ne do të luajmë hapur”. Finalja SOT Ora 20:45 Spanjë-Itali Stadiumi Olimpik Kiev Transmetimi: SuperSport SPANJA (4-3-2-1) Iker Kasijas; Alvaro Arbeloa, Zherard Pike,...

Ksavi: “Italia?, kurrë më shumë talente se tani”

Spanja, Del Boske paralajmëron: Kemi të njëjtin shpirt. “Do të jetë ndeshja më e rëndësishme e futbollit spanjoll, fitorja do të ishte kurorëzimi i sforcove të...
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!