Londër 2012

Sport Londër 2012

Italiania, gruaja e parë që ka marrë pjesë në 8 olimpiada

Përfaqësuesja e Italisë në kajak, Jozefa Idem, është bërë sot gruaja e parë, e cila ka marrë pjesë tetë herë në Lojërat Olimpike.  Lojërat...

Trajneri Shaqiri: Rezultatet në Londër 2012 ishin zhgënjyese

Specialisti thekson se peshëngritja nuk mori maksimumin e saj Altin Manallari Dështimi i Shqipërisë në lojërat olimpike “Londër 2012” la një shije të hidhur. Por zhgënjimi...

Londër 2012 Shqipëria një dështim

Dopingu - Djegia e Erkand Qerimajt dhe e Hysen Pulakut, që rezultuan me doping, ia ulën jo pak shanset, sidomos për shkak të të parit,...

Felps mbyll karrierën olimpike me 22 medalje

Të shtunën, në ditën e tetë të Lojërave Olimpike, amerikani Majkëll Felps ka përfunduar karrierën e tij në not me një tjetër medalje të...

Serena Uilliams fiton medaljen e artë

Amerikania Serena Uilliams ka fituar medaljen e artë olimpike, duke mposhtur në finale tenisten ruse, Maria Sharapova, me rezultat 6-0, 6-1. Tenistja ruse ishte...

Felps monstruoz, medalja e 21-të në 100 metra në stilin flutur

Notari amerikan ka fituar medaljen e 17-të të artë olimpike Notari amerikan, Majkëll Felps është kthyer përfundimisht në një fenomen. Ai ka thyer të gjitha...

Atletikë, bastet për 100 metrat shkojnë të gjitha për Usain Bolt

“Uilliam Hill” e jep xhamajkianin favorit dhe Blejk pranë tij Nuk do të ketë asnjë tjetër përveç dy njerëzve nga Xhamajka. Në garën e shpejtësisë...

Kuçana, sot për finalen në 50 m pistoletë

Aventura e Shqipërisë në lojërat olimpike “Londër 2012” po shkon drejt mbylljes. Kuqeziu i fundit që do të garojë sot është Arben Kuçana, i...

Zhgënjen edhe i fundit, Karina i 14-ti

Një tjetër paraqitje zhgënjyese edhe për Endri Karinën, të fundit përfaqësues të peshëngritjes shqiptare në, Londër 2012. Përpara garës drejtuesit e Federatës Shqiptare të...

Begaj: Vendi i 11-të? Nuk ishte dita ime më e mirë

Peshëngritësja rrëfen arsyet e dështimit në Lojërat Olimpike “Londër 2012” Ishte konsideruar si një nga shpresat e mëdha të Shqipërisë, përkrah xhudistes së re dhe...
REKLAMË!
REKLAMË!

LAJMET E FUNDIT

REKLAMË!