Protesta e ditës së sotme nuk ka kaluar pa incidente. Një person ka goditur kreun e Partisë Demokratike, Sali Berisha.

Goditja ka qenë e fortë, dhe menjëherë truprojat dhe militantët e kanë grushtuar personin që goditi Berishën, Gert Shehu, duke e hedhur në tokë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rezart Veleshnja (@rezart._.veleshnja)

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar aktori i njohur, Rezart Veleshnja i cili ka dënuar autorin. Aktori ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku e quan turp këtë veprim ndaj një lideri dhe një burri në moshën e Berishës.

“Nje turp dhe nje skandal i paprecedente! Kjo tregon qe shqiperia ka vetem psikopate dhe klase te rendomte puntore me@probleme@mendore! Te godasesh nje lider (me te mirat dhe te kqiat e veta) eshte fundi i nje marrezie! Ky eshte vendi jone i dashur goditet nje burre 80 vjec me grusht ne mes te dites! Edi rama( fshati digjet kurva krihet)”, shkruan aktori.