Është publikuar momenti i aksidentit të mëngjesit të sotëm në Liqenin e Tiranës. 

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, ka ndarë videon e kapur nga kamerat e sigurisë, ku duket që makina me shpejtësi skëterrë fluturon mbi kodrën e Liqenit dhe përfundon pranë digës.

Veliaj shkruan krah pamjeve se ky aksident ka rrezikuar jetën e qytetarëve dhe që po mblidhen prova që shoferi i cili është në kërkim të marrë dënim maksimal.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 05:00 të mëngjesit të sotëm ku një automjet i tipit “X6” që drejtohej nga Eldi Alushi ka përfunduar pranë digës së liqenit. Drejtuesi i mjetit pa targa ka braktsur makinën dhe është larguar në drejtim të paditur. Dyshohet se në momentane  aksidentit drejtuesi ishte nën ndikimin e alkoolit dhe lëndëve narkotike.