Partia Demokratike ka publikuar ditën e sotme spotin e protestës së 11 shkurtit.

Sipas PD, protesta është thirrur për skandalin Rama –McGonigal, me moton e dyfishtë “Faktet dolën-Dorëheqja është detyrim” dhe “Pluralizimit i dalim Zot. Votës së lirë i dalim Zot”.

PD u bën thirrje qytetarëve tu bashkohen në këtë tubim, ndërsa njofton se protesta do të zhillohet në orën 12.00 para Kryeministrisë.