Gjykata e Sarandës ka vendosur të lerë në  qeli 4 të arrestuarit e operacionit “Pengmarrja”.

Për dy vëllezërit  Pjetër dhe Astrit Ndoj dhe dy fëmijët  e Astritit, Aleksandër e Anton Ndoj, Gjykata ka vendosur masën  e sigurisë “Arrest në burg”.

Ata akuzohen se kanë marrë peng dhe kanë keqtrajtuar rëndë disa dite më parë 39 – vjeçarin  Gentian Omeri.

Tre prej të arrestuarve  janë transferuar drejt burgut të Bënçës, ndërsa njeri në burgun e Kavajës. Ndërkohë në kërkim  vazhdon të mbetet Alfred Ndoj.