Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lezhë, ku një 9-vjeçar është plagosur nga shpërthimi i një kapsolle.

Mësohet se ngjarja në fshatin Markatomaj, ku i mituri ka presuar dëmtime në fytyrë nga plasja e kapsollave dhe është marrë nga autoambulanca dhe po dërgohet në spitalin rajonal të Lezhës për ndihmë mjekësore.

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes, ndërsa policia ka nisur hetimet.