Deputetja demokrate Flutura Açka ka reaguar ndaj rezultateve të zgjedhjeve, ku opozita duket se po pëson humbje të thellë.

Açka ka shprehur zhgënjim me këtë situatë ku për të cilën tha se se është e trishtueshme dhe se fajtorët duhet të kthehen në shtëpi.

Postimi i Flutura Açkës në FaceBook: 

E trishtueshme për ne: humbësat dhe babadumsat.

Tani fajtorët të ikin në shtëpi, jo të kërkojnë alibi. Jo Shqipërinë nuk e fituam, por Himarën e “helenizuam” dhe Tropojën të kërcejë tallava e detyruam.

Pjesë e humbjes sonë janë edhe showman-ët dhe show-woman-et e mbrëmjeve tona politike, që i ngopën të djathtët me rrenën e madhe të rilindjes blu nëpër ekranet bujare me para e pabesi të dhuruara nga banda mavi.

Keni moral të flisni ende ju për demokraci?!