Ish-kreu i PD, Lulzim Basha ditën e sotme është rikthyer në Kuvend. Basha në seancë është takuar me deputetët Dashnor Sula dhe Saimir Korreshin.

Mësohet se në Kuvend ka pasur replika mes Bashës, Sulës dhe Korreshit, pasi këta të fuindit kanë kërkuar sqarim për situatën e krijuar pas mbledhjes së Kyesisë dy ditë më parë, ku një grup militantët u bllokuan rrugën deputetëve dhe sulmuan gazetarët.

Basha dhe dy deputetët janë larguar nga seanca për ta vazhduar bisedën jashtë Parlamentit, ku kanë shkuar në një medis të qetë për të diskutuar.