Trupi i pajetë i 35-vjeçares Hamide Magashi është përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit.

Mësohet se 35-vjeçarja do të prehet në varrezat e fshatit Llugaxhi, aty ku dhe banon familja e saj.

Mes lotësh dhe dhimbjes familjarët e saj po i japin lamtumirën e fundit të dashurës së tyre e cila u vra para dy ditësh nga bashkëshorti i saj teksa ishte shtruar në maternitetin e Prishtinës pasi ishte në javën e fundit të shtatzënisë. Ndërkohë mësohet se në vendngjarje ndodhen edhe patrullat e Policisë së Kosovës.