Policia e Tiranës ka vënë në pranga këngëtare, Ruenca Haxhiaj, e njohur me emrin e artit Enca, nën akuzën e kultivimit të lëndëve narkotik.

Sipas njoftimit të policisë, në banesën e 27-vjeçares u ushtrua një kontroll, ku në ballkon u gjetën 5 vazo të mbjella me kanabis të mëdha.

Pas arrestimit, këngëtarja e njohur është shprehur se është përdoruese dhe e ka për përdorim vetjak.

Gjithashtu bëhet e ditur se bashkë me Encën është kapur dhe i dashuri i saj. Ndërkohë banesa e këngëtares ndodhet në afërsi të TEG në një vilë private.