Janë bërë publike ditën e sotme pamjet nga ngjarja e ndodhur paraditen e sotme në Vaun e Dejës. 

Kujtojmë se kreut të PD-së atje i është vendosur një sasi e konsiderueshme tritoli, duke i shkatërruar plotësisht automjetin por fatmirësisht pa dëme në njerëz. 

Nuk dihet ende nëse ngjarja është ndonjë mesazh i fshehur apo atentat i dështuar, por kujtojmë se na ndajnë vetë pak javë nga zgjedhjet dhe partitë kryesore në vend kanë nisur fushatën.