Ballist Morina ka reaguar pasi policia e ndaloi mbrëmjen e djeshme, për shkak të një postimi të tij në rrjetet sociale, kundër presidentit serb Aleksandër Vuçiç, i cili vizitoi sot vendin tonë.

Morina ka shpjeguar se është ndaluar nga policia, ndërsa ironizon duke treguar mjetet që iu sekuestruan, e duke shtuar se pas 72 orësh do shpallet armik i popullit.

“Kërkoj falje njerëzve nga POTOÇARI por nuk arrita ta çoj amanetin e tyre ne vend. Mram policia shqiptare me sekuestroi syzet e moçme,2 kile groshe,nji pite me rrathe dhe 2 kile djathë kaçkavall te gjitha kto ne cilsine e proves materiale. Ne 72 oresh do dal ne gjygj me akuzat si armik i popullit socialist. Policia qe duam!”- shprehet ai.