Një ngjarje e rëndë është regjistruar së fundmi në Lezhë. Bëhet me dije se një efektiv policie është gjetur i pajetë në banesën e tij. Dyshohet se ai është vetëvrarë me armën e shërbimit.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Spiten.

Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po kryejnë veprimet hetimore për zbardhjen e rrethanave.