Një operacion policer është kryer një natë më parë teksa ka shkuar në 20 numri i të arrestuarve në Elbasan nga ky operacion.

Mësohet nga burimet per media se në prangat e bluve, ka rënë dhe një vajzë, përfshirë në një ngjarje të rëndë kriminale, vrasje. Mendohet se vajza është mike me Artan Tafanin.

Klea Gjatës i janë marrë shenjat e gishtave për verifikim, duke konfirmuar kështu përfshirjes e saj.

Ndërkohë, disa ditë më parë është arrestuar dhe Artan Tafani, i riu i shpallur në kërkim si autor i grabitjes së një exchange në zonën e Astirit në Tiranë. Këtë të enjte policia ka zbardhur dhe vrasjet e kryera nga ai.