Personi që shihni në foto është 73-vjeçari Zef Guri, i cili sot humbi jetën pasi iu bë atentat së bashku me të birin, Gjin Guri.

73-vjeçari dyshohet se mbeti viktimë e plumbave, që në fakt ishin vetëm për të birin, por i morën jetën edhe atij. Gjin Guri ndërkohë është në gjendje të rëndë, pasi ka marrë plumba në disa pjesë të trupit dhe për këtë, është transportuar drejt spitalit të Traumës në Tiranë, për të marrë mjekim më të specializuar.

Autorët e ngjarjes nuk dihet se kush janë, ndërkohë që policia po kërkon për autorët me helikopter, për shkak të terrenit të vështirë.