Një ngjarje e rëndë ka tronditur ditën e sotme vendin, teksa një 75-vjeçar ka masakruar gruan dhe vëllain e tij në Gramsh.

Së fundmi bëhet me dije nga burimet për mediat se dy vëllezërit Sinani, njëri prej tyre viktima dhe tjetri autori  këndonin bashkë në skenë. Xhevit dhe Shaqir Sinani ishin pjesë e grupit të fyejve të Gramshit.

Xheviti vrau ditën e sotme bashkëshorten Zeqine dhe vëllain e tij Shaqir. Pas krimit makabër, autori shkoi te krushqit e tij dhe më pas mori në telefon të birin duke rrëfyer ngjarjen.

Zeqineja kishin 5 djem dhe dy vajza nga martesa me Xhevitin. Sipas të afërmve, Xheviti kishte patur shenja sëmundje nervore.

Ndërkohë, policia ka bërë të mundur mundur arrestimin e 75 vjeçarit ndërsa po punon për të zbardhur motivet e kësaj ngjarjeje të rëndë.