Ka përfunduar pak më parë mbledhja e deputetëve të PD-së, e cila kësaj radhe u zhvillua në Kukës.

Mbledhja u zhvillua atje për të mbështetur kandidatin e PD-së në zgjedhjet e parakohshme lokale, Emri Vata. Ky i fundit duket të jetë kandidati i vetëm opozitar në këto zgjedhje pasi PD e Bashës tërhoqi kandidatin e saj.

Mësohet se në mbledhje morën pjesë 40 deputetë nga grupi i Gazment Bardhi dhe Sali Berishës.

Burime bëjnë me dije se deputetët kanë votuar unanimisht për të njohur Gazment Bardhin si kreun e Grupit Parlamentar të tyre.


Deri më tani duket se palët janë duke u afruar, ndërkohë që mbetet për t’’u diskutuar, ndoshta në fund edhe raporti që do të kenë me Berishën dhe deklarimin “non grata” të tij.