Sokol Halili, 31-vjeçari i cili mbrëmjen e djeshme vrau në mënyrë makabre gruan e tij shtatzënë, Hamide Magashin vijon ende të jetë në kërkim.

Policia e Kosovës nuk ka ende asnjë gjurmë, pasi ai u largua menjëherë nga vendi i ngjarjes së rëndë. Për këtë, autoritetet i kërkojnë ndihmë qytetarëve, për çdo informacion që mund t’u vijë në ndihmë për arrestimi ne Halilit.

Në emisionin “Shqipëria LIVE”, u bë publike  dhe kërkesa e publikuar nga autoritetet për publikun.