Aktori dhe komediani i njohur amerikan, Leslie Jordan ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare. Ylli, i njohur për rolet e tij në “Will and Grace” dhe “American Horror Story”, vdiq në një aksident fatal me makinë në Los Angeles të hënën. Aktori humbi menjëherë jetën pasi makina e tij u përplas me një ndërtesë.

Lajmin e trishtë e ka bërë të ditur publicisti i tij, i cili është shprehur se bota ishte bërë një “vend më i errët” me humbjen e tij.

“Bota është padyshim një vend shumë më i errët sot pa dashurinë dhe dritën e Leslie Jordan. Jo vetëm që ishte një talent i madh dhe kënaqësi për të punuar me të, por ai i siguroi kombit një strehë emocionale në një nga momentet më të vështira. Atë që i mungonte në lartësi e kompensoi me bujarinë dhe madhështinë si djalë, vëlla, artist, humorist, partner dhe qenie njerëzore. Të dish se ai është larguar nga bota në kulmin e jetës së tij profesionale dhe personale është i vetmi ngushëllim që mund të ketë sot”, tha Sarabeth Schedeen, agjentja e talenteve të Jordanisë, në një deklaratë për CNN.

Ndërkohë kujtojmë se aktori mori më së shumti famë kur luajti në serialin “Will and Grace”. Në këtë serial ai luajti si Beverley Leslie – një rol për të cilin ai fitoi një “Emmy Primetime” në vitin 2006.

Leslie ishte i famshëm për shfaqje të tjera televizive si “Hearts Afire”, “The Cool Kids”, “Call Me Kat” dhe “American Horror Story”. Luajti gjithashtu në filma si “The Help” dhe “Ski Patrol” etj.