Në eventin e madh MTV/VMA, moda është po aq e rëndësishme sa muzika dhe paraqitjet në tapetin e kuq të këtij viti nuk ishin përjashtim.

Mbrëmjen e djeshme (12 shtator), të famshmit zbritën në Qendrën Prudential të New Jersey të kuruar në çdo detaj, nga veshjet e guximshme ku mund të tregonin më shumë seç duhej dhe deri te teminat verbuese.

Më poshtë janë yjet e veshur më mirë në Video Music Awards 2023:

Taylor Swift

Selena Gomez

Olivia Rodrigo

Cardi B

Kelsea Ballerini and Chase Stokes

Megan Thee Stallion

Shakira

Rita Ora

Maneskin

Stephen Sanchez

Charli and Dixie D’Amelio