Një aksident i rëndë është raportuar mesditën e kësaj të premteje në Turqi. Mediat vendase raportojnë se dy tramvajë janë përplasur kokë më kokë në zonën e quajtur Samsuda, e për pasojë 26 persona kanë mbetur të plagosur, ndërsa paraprakisht mësohet se nuk aksidenti nuk raportohet për viktima.

Aksidenti ka ndodhur në zonën e Ilkadım dhe është dashur ndihma e zjarrfikësve për të çliruar personat e bllokuar. Të plagosurit janë dërguar në spitalet e afërta.