Pamje të rënda vijojnë pas çdo ore që kalon nga tërmeti shkatërrimtar që goditi në orët e para të mëngjesit të sotëm Turqinë dhe Sirinë.

Teksa numri i viktimave rritet, shumë njerëz vijojnë ende të jenë poshtë rrënojave. Së fundmi, në rrjet po qarkullon një video e rëndë, e cila thuhet se është nga Siria. Një person shihet se ka qëndron i varur në një ndërtesë, teksa këmbët e tij janë të bllokuara nga inertet.

Ai shihet teksa kërkon ndihmë ndërsa askush nuk ndërhyn pasi godina rrezikon të shembet dhe t’i marrë jetën.