Pak ditë pasi u lirua nga burgu, gruaja e liderit famëkeq të kartelit meksikan, Joaquin El Chapo Guzman, e kaloi natën në një klub në Los Anxhelos. Emma Coronel Ayspuro ka organizuar një festë me miqtë e saj më të mirë.

Aispouro u lirua të mërkurën në mëngjes pasi kaloi dy vjet në një qendër rehabilitimi në Kaliforni. Në nëntor 2021, ajo u dënua me tre vjet burg pasi u deklarua fajtore për trafik  droge dhe pastrimit të parave në lidhje me kartelin Sinaloa të burrit të saj.

Ai fillimisht u transferua në një burg në Teksas dhe më pas u transferua në një burg në Kaliforni. Përveç dënimit me burg, Aispouro pagoi 1.5 milionë dollarë gjobë.