Nën rrënojat e ndërtesave që u shembën nga tërmetet vdekjeprurëse 7.8 dhe 7.7 ballë në Turqi janë kapur vazhdimisht momente tronditëse.

Forcat e shpëtimit  kanë shpëtuar një fëmijë në rrënoja, i cili ishte duke fjetur.

Teksa shpëtimtarët po e nxirrnin jashtë dhe  e mbështollën me një batanije, djali i vogël po fërkonte sytë dhe bërtiste “çfarë po ndodh”.

Pavarësisht fjalëve të ëmbla të shpëtimtarëve, djali i vogël u tremb dhe filloi të qajë.

@cbsnews A toddler was found sleeping under rubble in southern #Turkey after the deadly earthquakes. #earthquake #syria #news ♬ original sound – cbsnews