Dashi

Shmangni diskutimet e kota me partnerin, përkundrazi distancohuni nga situatat dhe njerëzit që ju shqetësojnë. Nuk ju pëlqen ajo që po bëni në punë dhe për këtë arsye rrezikoni të bëni një gabim për shkak të shpërqendrimit.

Demi

Dashuria në këtë muaj do të sjellë surpriza për ju, por momenti nuk ka ardhur ende, duhet të bëni edhe pak durim. Keni shumë projekte pune, por ngatërroheni dhe për këtë arsye nuk jeni në gjendje t’i jepni frytet sa duhet.

Binjakët

Nëse dëshironi të keni mundësinë të takoni personin e jetës tuaj, sidomos nëse keni qenë të palidhur prej kohësh, atëherë do të duhet të krijoni edhe kushtet që kjo të ndodhë. Në punë, mos e lini veten të dërrmoheni, shihni qartë se cilat janë nevojat tuaja dhe punoni në proporcion me to.

Gaforrja

Ndiheni pak të nënshtruar, por përpiquni të rezervoni më shumë kohë për marrëdhënien tuaj. Edhe puna është e vështirë për të vazhduar normalisht sot. Mos u dëshpëroni, është vetëm një moment që kalon.

Luani

Është një moment i favorshëm në dashuri, ka disa mundësi që nuk duhen humbur. Puna ju përthith shumë, keni vendosur të përfundoni disa angazhime përpara festave të fundvitit.

Virgjëresha

Përpiquni të jeni më kreativ dhe të përfshini gjysmën tjetër në projektet tuaja, në mënyrë që të ndihet si pjesë e jetës suaj. Ka diçka që ju shqetëson në fushën profesionale, përpiquni të kuptoni se çfarë është dhe bëjeni këtë sa më shpejt që të mos jetë vonë për ta zgjidhur.

Peshorja

Duhet të përfitoni nga momenti për të përballuar problemet e zemrës. Tani mund të përballeni me çdo vështirësi sentimentale duke ia dalë me vendosmëri. Mundësi të shkëlqyera pune janë në rrugë e sipër.

Akrepi

Mos u zhytni në polemika të kota, sepse rreziku është fare pranë që të nisni një sherr me gjysmën tjetër. Angazhimi profesional ju ka pështjelluar, ju doni të provoni veten në aktivitete të reja dhe kjo po ju çorienton.

Shigjetari

Jeni në kërkim të konfirmimit në fushën sentimentale dhe ndoshta kjo mund të jetë koha e duhur për ta marrë atë. Mos u tërhiqni në diskutime pune të kota, jeni ju që do të keni përparësinë gjithsesi.

Bricjapi

Nuk është një ditë në të cilën jeni në formën tuaj më të mirë, mund të ketë disa probleme në dashuri. Mund të ketë tensione në punë, por lëreni, nuk keni pse t’i merrni gjërat majë më majë.

Ujori

Nëse keni një marrëdhënie në çift të krijuar kohët e fundit, do të duhet të gjeni kohë për t’i dhënë hapësirë. Edhe në punë, keni disa afate të rëndësishme për të përmbushur.

Peshqit

Dielli dhe Venusi në shenjen e Virgjëreshës, nuk janë në harmoni dhe nuk mund të keni garancinë e një të hëne të qetë. Disa plane që keni bërë që më parë, me shumë gjasa do të jeni të detyruar t’i anuloni.