Dashi

Në dashuri, mos humbni kohë duke ndjekur nga pas njerëz që as nuk ju meritojnë. Pyesni veten, mos vallë po investoheni kot dhe po humbni kohën? Në punë, nga ana tjetër, lodhja ndjehet, por angazhimi juaj do të shpërblehet.

Demi

Largoni mendimet e këqija dhe mos hezitoni të bëni njohje të reja. Keni krijuar bindjen se nuk ia vlen, por diçka te cepi ju pret, mjaft të ktheni kokën… Në punë është krijuar një situatë stanjative, duket sikur diçka ka ngecur. E keni ju stafetën, duhet ta kapërceni vetë këtë ngërç.

Binjakët

Një ditë me shqetësime për ndjenjat kjo e enjte 17, kujdes me gjërat që thoni, mos krijoni konflikte. Në punë, mos i përballoni gjërat duke marrë çdo gjë majë më majë, por kërkoni zgjidhje përmes ndërmjetësimit.

Gaforrja

Në dashuri, këtë të enjte mos i trazoni shumë ujërat. Nuk është momenti të shkaktoni çarje në lidhje. Nga ana tjetër, në punë duhet të jeni të vëmendshëm dhe të përcaktoni saktësisht si dhe të jeni të qartë plotësisht për kushtet e një marrëveshjeje.

Luani

Historitë që lindin në fund të muajit janë të bukura! E parë kjo nga prizmi i kësaj të enjteje, ecni me parimin “që në gusht nga një grusht”. Lajme interesante po vijnë në fushën profesionale.

Virgjëresha

Zodiaku bën thirrje për maturi këtë të enjte, nëse ka pasur keqkuptime me partnerin/en, kërkoni rrugën e dialogut. Në punë janë krijuar disa situata ngecjeje…

Peshorja

Yjet janë intriguese në fushën e ndjenjave për të lindurit e shenjës së Peshores. Lind pyetja për disa: sa jeni të sigurt që pas një miqësie nuk ka vërtet asgjë tjetër? Lodhja në punë ndihet, por edhe për ju, angazhimi që keni, do të shpërblehet.

Akrepi

Kjo e enjte nis me një klimë të trazuar në dashuri. Ndërsa jeni ndezur nga dëshira për “kacafytje” me fjalë, këshilla është se nuk duhet të ushqeni diskutime dhe debate boshe. Në punë ka mundësi të nënshkruani një marrëveshje, kjo pritet të ndodhë gjatë ditëve në vijim.

Shigjetari

Këtë të enjte mund të keni një takim interesant, sharmi juaj dhe energjia pozitive që po rrezatoni nuk do të kalojnë pa u vënë re. Yje interesante edhe në punë, ka një frymë të re në horizont.

Bricjapi

Është një qiell që ju fton të sqaroni gjërat në lidhje, por kjo nuk do të thotë që të mbani këmbën në dy këpucë, ndaj hiqni dorë nga turravrapi qoftë dhe me mendje, sa te një, te një tjetër. Yje interesante në punë, konfirmime pozitive vijnë së shpejti.

Ujori

Këtë të enjte 17 mund të jeni pak nervozë, nëse ka diçka që nuk shkon me partnerin, filloni me të një bisedë konstruktive. Në punë keni shumë gjëra për të bërë dhe në mbrëmje do të ktheheni në shtëpi të lodhur.

Peshqit

Dashuria është sërish protagoniste në jetën tuaj, por kini kujdes të mos lidheni me njerëz që janë të lidhur dhe ju thjesht do të jeni “shtesa”. Në punë keni nevojë për më shumë siguri.