Dashi

Lajme të mira në dashuri, më mirë të qartësoni zemrën tuaj në 48 orët e ardhshme. Në punë, përpiquni të bëni kërkesa: ndryshimet e mëdha më në fund do të vijnë në vjeshtë!

Demi

Hëna është kundër jush, ndaj në dashuri është më mirë të ruani qetësinë sepse rrezikoni të humbni durimin. Në punë, mundësi të reja janë në rrugë e sipër: por, përpiquni të jeni të durueshëm nga pikëpamja ekonomike.

Binjakët

Në dashuri, nëse jeni të interesuar për dikë, duhet të bëni një hap përpara sepse historitë që kanë lindur tani janë të rëndësishme. Rikthime në horizont. Në punë, lajme të mira do të vijnë së shpejti!

Gaforrja

Nëse jeni në krizë, ndoshta është më mirë të mos nxisni diskutime të tjera. Sot e shtunë dhe nesër është më mirë të qëndroni të qetë dhe të mendoheni mirë para se të flisni. Në punë, tani ka një bllokim në jetën tuaj, por gjithçka do të kalojë!

Luani

Yjësia premton gjëra të mëdha në dashuri dhe së shpejti edhe beqarët do të mund ta gjejnë veten. Në punë po vijnë mundësi të reja, sidomos për ata që kanë një biznes!

Virgjëresha

Kujdes nga marrëdhëniet me të lindurit në shenjën e Shigjetarit, sepse mund të ketë papajtueshmëri të karakterit. Në punë, shumë mund, po, por edhe shumë kënaqësi!

Peshorja

Në dashuri përpiquni të qëndroni të qetë sepse diskutimet me të lindurit e shenjës së Shigjetarit janë afër. Në punë favorizohen studentët apo të gjithë ata që duhet të merren me teste!

Akrepi

Historitë që lindin tani mund të nisin veçanërisht nga 18 korriku kur ringjallet pasioni. Në punë nuk ju mungon energjia: Duhet të besoni shumë në atë që bëni!

Shigjetari

Nëse nuk jeni shumë të bindur për një lidhje tani mund të keni të bëni me një dashamirës, ​​ndaj më mirë reflektoni. Në punë keni fat më të mirë në aspektin financiar dhe synimet tuaja janë më të qarta!

Bricjapi

Mundohuni të argëtoheni, të mos mendoni shumë sepse në korrik nuk do të dashuroheni lehtë. Në punë, tani filloni sërish, por ka probleme për t’u zgjidhur: nga ana tjetër, keni kohë që prisni një përgjigje!

Ujori

Në dashuri, nëse keni probleme, më mirë përballuni nesër: duhet të mendoni pozitivisht. Në punë, tani keni dëshirë të ktheni faqe duke dashur të shijoni më shumë jetën!

Peshqit

Sot nuk doni të flisni, jeni ofenduar dhe për ju një sjellje ishte e gabuar (në dashuri). E qartë që dikush ju ka lënduar. Në punë jeni pak të shqetësuar, ndoshta ka diçka që nuk shkon siç do të dëshironit.