DASHI
Investimet e reja do të jenë produktive, por kini kujdesi. Ju mund të humbisni kohë duke u përfshirë në një debat të panevojshëm, i cili vetëm do t’ju shqetësojë. Shmangni marrjen e stresit ose ngarkesës së panevojshme.

DEMI
Do të merrni para që do të ndihmojnë në përmirësimin e gjendjes aktuale financiare. Zgjidhni fjalët tuaja me kujdes kur ndërveproni me njerëz të rëndësishëm. Pavarësisht se jeni mes njerëzve, sot do të ndiheni të vetmuar.

BINJAKËT
Mungesa e vullnetit tuaj mund t’ju bëjë të ndiheni viktimë e rrethanave. Do të jeni në humor për të udhëtuar dhe për të shpenzuar para por do të pendoheni. Sot, do të jeni në gjendje t’i kushtoni vetes kohë por mund të mos jeni në gjendje ta përdorni këtë për shkak të një detyre të papritur dhe urgjente.

GAFORRJA
Jini pozitiv në të menduarit për të kapërcyer pasiguritë tuaja. Do të fitoni disa para nga burimet të papritura. Një grindje mes jush dhe partnerit mund të sjellë stres dhe shqetësim tek ju.

LUANI
Vetëbesimi juaj do t’ju ndihmojë të hapni dyert që do t’ju çojnë në realizimin e aspiratave tuaja. Ndihma e një miku do të lehtësojë çdo vështirësi financiare që mund të keni. Beqarët ka gjasa që të merrin një propozim martese.

VIRGJËRESHA
Mos i merrni gjërat si të mirëqena mund të ketë ndryshime të papritura. Do të ketë fitime financiare nëse investoni kursimet tuja. Mungesa e shoqërisë do ta bëjë ditën tuaj të zymtë. Pas një debati të ashpër gjatë ditës, do të kaloni një mbrëmje të këndshme.

PESHORJA
Sot puna juaj do të tërheqë vëmendjen e eprorit. Jeta në çift mund të jetë e mbushur me kontradikta dhe mund të përballeni me disa prej tyre sot. Jini vigjilentë në punë.

AKREPI
Nëse doni të bëni ndryshime duhet të keni një plan konkret për të cilin të punoni. Kini kujdes me shpenzimin e parave më vonë do t’ju shfaqen probleme. Ndiqni instinktin tuaj përpara se të angazhoheni në ndonjë punë.

SHIGJETARI
Dikush me të cilin jetoni do të jetë i mërzitur me sjelljen tuaj të rastësishme.Duhet të konsideroni shtyrjen e projekteve dhe shpenzimeve. Do të ndjeni mungesën e partnerit tuaj sot.

BRICJAPI
Sot do të jeni në gjendje të përmirësoni gjendjen tuaj mendore, fizike dhe emocionale. Një mysafir i paftuar mund të vijë papritur tek ju, prej të të cilit mund të shpenzoni para. Jeta në çift do të jetë e mbushur me debate dhe mosmarrëveshje,ku në fund të ditës do të zgjidhen.

UJORI
Kujdesuni për veten, pushoni dhe rikarikoni trupin tuaj, përndryshe lodhja mund të shkaktojë ndjenja depresioni. Shmangni marrjen e vendimeve të nxituara në lidhje me jetën tuaj në çift. Ruani interesat tuaja kur keni të bëni me bashkëpunëtorë.

PESHQIT
Ka të ngjarë të merrni kritika për shkak të prirjes tuaj për të qenë kritik ndaj të tjerëve. Mund të hasni dikë nga e kaluara juaj me të cilin keni pasur mosmarrëveshje. Do të përjetoni një ndjenjë romantike të papritur që mund të dominojë mendimet tuaja.