Dashi

Në dashuri më në fund gjithçka është nën kontroll. Shmangni komplikimet, veçanërisht në marrëdhëniet me Bricjapin. Në punë mund të vijnë propozime të reja, vlerësojini me qetësi: në përgjithësi, është një kohë e mirë për të vazhduar projektet tuaja.

Demi

Ju pritet një ditë e qetë në dashuri, veçanërisht në mëngjes, por do të rikuperoheni nga pasditja. Mund të ndërtoni diçka vërtet të veçantë në punë, në funksion të një viti 2022 që do t’ju shohë si protagonistë absolutë.

Binjakët

Të dashur Binjakë, është një ditë paksa e ndrydhur në dashuri, ndaj përpiquni të mos vendosni më shumë hekura në zjarr, përndryshe rrezikoni të digjeni. Diçka nuk shkon në punë, por nga ana tjetër Hëna në këtë periudhë nuk është aq e ndritshme për shenjën tuaj.

Gaforrja

Për ju do t’i kushtohet pajtimit në dashuri, pas një periudhe objektivisht të vështirë. Në fakt, ju keni një Hënë të favorshme. Lodhja ndihet në punë, përfitoni nga pushimet e Krishtlindjeve për të rimbushur bateritë tuaja.

Luani

Do të jetë një ditë pozitive plot emocione për ju, falë Hënës në shenjën tuaj. Në punë po jepni maksimumin, por në fund angazhimi dhe sakrificat tuaja do të shpërblehen. Së shpejti do të jeni në gjendje të hiqni kënaqësitë e mëdha.

Virgjëresha

Me Hënën në shenjën tuaj mund të arrini gjëra të mëdha. Qielli është i kthjellët, prandaj përfitoni prej tij. Në punë gjatë kësaj periudhe festash do të arrini të merrni një kënaqësi të madhe dhe t’i tregoni të gjithëve vlerën tuaj. Edhe pse në prag të Krishtlindjeve, nuk mund ta shkëputësh plotësisht.

Peshorja

Do të jetë një ditë shumë e rëndësishme për ju në dashuri. Këto Krishtlindje do të mund të gjeni sërish qetësinë e humbur. Propozime të reja mbërrijnë në punë dhe keni dëshirë të bëni më mirë: vlerësojini me qetësi, duke analizuar të mirat dhe të këqijat.

Akrepi

Do të jetë një ditë shumë e favorshme për ju në dashuri, me Venusin pozitiv dhe që ju entuziazmon e ju mbron. Në punë është një periudhë rritjeje, mund të bëni njohje të reja dhe takime të rëndësishme për të përparuar në karrierë.

Shigjetari

Në prag Krishtlindjesh ujërat janë të trazuar në dashuri. Kujdes nga polemikat që do të lindin rreth jush, ndoshta sepse dikush e ka zili suksesin tuaj. Prandaj, në punë, veproni me maturi dhe pa nxitim, duke parë se çfarë ndodh përreth jush. Nuk është koha për zgjedhje të rrezikshme.

Bricjapi

Hëna e favorshme në dashuri ju lejon të zgjidhni stresin dhe tensionin. Në punë janë ditë feste dhe për rrjedhojë pushimi, por do të dini edhe si të gjeni forcën për të ecur drejt në rrugën tuaj dhe mund të vijnë lajme të mira. Në fakt, jeni të lodhur nga rutina e zakonshme.

Ujori

Do të jetë një ditë pozitive në dashuri: nëse ka pasur tensione, mund të pajtoheni dhe të sqaroheni. Nga ana tjetër, në Krishtlindje jemi të gjithë më mirë! Në punë mundohuni të fiket pak dhe të mos e ngarkoni veten me shumë angazhime.

Peshqit

Do të jetë një ditë në të cilën nuk do të krijoni konflikte të reja, pasi së fundmi gjithçka që bëni është të debatoni. Këtë Krishtlindje do të jeni të zhytur në mendime, ndoshta po ju mungon dikush i veçantë. Ose diçka. Në punë do të vijnë lajme të mira, përgatituni me kohë.