Sot pasdite dhe nesër priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare në të gjithë qarqet të shoqëruara me shtrëngata (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT
Nesër (e martë, dt.30) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 15 / 22 °C
në vendet e ulëta: 11 / 23 °C
në vendet malore: 8 / 21 °C
ERA
Sot pasdite (e hënë, dt.29) dhe nesër (e martë, dt.30) era pritet të jetë e lehtë deri mesatare në të gjithë vendin.