Dollari amerikan është blerë këtë të diel, 20 nëntor, me 112.7 lekë dhe është shitur me 113.6 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar një rënie të lehtë me ditët që lamë pas.

Sakaq monedha evropiane euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 117.3, duke treguar qëndrueshmëri.

Rritje të lehtë ka pësuar dhe paundi britanik, i cili sot blihet me 133.4 lekë dhe shitet me 134.6 lekë.

Ndërsa franga zvicerane ka pësuar rritje, teksa blihet këtë të mërkurë me 117.8 lekë dhe shitet me 118.7 lekë.