Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Të pavaksinuarit infektohen 10-fish/ Masat mbrojtëse nuk po respektohen

Të pavaksinuarit infektohen 10-fish/ Masat mbrojtëse nuk po

Ndërsa situata COVID po përkeqësohet në Europë, edhe në Shqipëri nuk është i pakët numri i të infektuarëve edhe me vaksinë. Por, apo funksion në të vërtetë ajo karshi sjelljes së virusit, i cili duket se po egërsohet?

Shumë vende në Europë po shtrëngojnë masat madje edhe komiteti teknik i ekspertëve është duke diskutuar. Por sipas Binos në Shqipëri nuk po respektohen ato masa që janë në fuqi.

Bino shpjegon se synohet të rritet vaksinimi si me doza të para, por edhe dozat e treta janë shumë të rëndësishme.

Të rinjtë hezitojnë për tu vaksinuar pasi kanë mungesë informacioni dhe se idetë konspirative në qarkullim i kanë ndikuar jo pak, duke shtuar skepticizmin./ Top Channel

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore