Një aksident i rëndë është shënuar në fshatin Vargolli në aksin Prishtinë-Pejë.

Si pasojë e përplasjes së trefishtë midis autobusit, kamionit dhe një makine, janë lënduar 30 persona.

Menjëherë pas njoftimit policia e Kosovës ka mbërritur në vendin e ngjarjes. Edne nuk dihet shkaku I përplasjes, që dëmtoi dhjetëra persona.