Një aksident i rëndë ka ndodhur në Kosovë, ku ka humbur jetën një 2-vjeçar.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Prizren, ku i riu ka humbur kontrollin e automjetit të tij për shkak të lagështisë në rrugë dhe ka rënë nga ura. Sipas policisë, 20-vjeçari ka ndërruar jetë në vend.

Njoftimi i policisë:

Në mëngjes në orën 04:55 ka ndodh një aksident trafiku, është vetaksident, aksidenti ka ardhë se shoferi nuk e ka përshtatë shpejtësinë me kushtet e rrugës, me një kthesë ka dalë jashtë rrugës dhe ka ra nga ura. Si pasojë e aksidentit, shoferi ka marrë lëndime të lehta dhe pasagjeri ka ndërruar jetë.