Antoneta dhe Luizi janë përfshirë në një debat të fortë ditën e sotme në shtëpinë e “Big Brother VIP”.

Teksa ishin duke diskutuar, banorja i është afruar tek fytyra këngëtarit, teksa i ka thënë se për shkak të presioneve që ai i bën, ka dashur 3 herë të largohet nga shtëpia. Ndërkohë, Luizi i ka thënë vetëm që të marrë valixhet dhe të largohet.

Antoneta: “Jam lodhur, kam gjithë këto ditë që përpiqem mos të të flas fare dhe ti ma nxin jetën.”

Luizi: “Merr valixhet dhe ik pra”

Antoneta: “Do të më nxjerrësh duke më nxirrë jetën? Bravo! Ça po pre, 3 herë kam dashur të iki prej kësaj shtëpie prej presionit që ti bën. Bravo , do të thuash e bëra për të qarë, bravo! Kë bërë shumë lojë të mirë, unë kam pasur shumë respekt për lojën që bën po kur e3rdha këtu e kuptova se kush je. Bravo, kështu vazhdo je fituesi”

Luizi: “do ikësh tani?”

Antoneta: “Nuk po qaj jo”

Olta: “Mos e lër debatin, je super, vetëm qetësohu, je super ja ke mbyllur gojën komplet”

Antoneta: “Dhe faleminderit se me gjithë këto presione që ke bërë nuk më doli më asnjë lot, aq shumë më ke stërvitur”

Luizi: “Po nw turinj pse më vjen? Do ikësh tani?”