Dafina Zeqiri është një nga divat e muzikës shqiptare që padyshim sjell shumë hite e ndër vite ka vazhduar të sjellë projekte shumë të veçanta. Prej se u zbulua lidhja e saj e me biznesmenin Kreshnik Gjergji, Dafina ka postuar disa herë foto me të, ama jo në momente romantike por duket se tashmë nuk duan ta fshehin më dashurinë e tyre.

Këtë vit Dafina ka publikuar një numër të madh projektesh muzikore dhe tashmë ka kaluar një muaj nga kënga e saj e fundit një bashkëpunim me Mozzik, i cili titullohet “Pa hiri”. Edhe pse jemi vetë një muaj larg fundit të vitit, duket se Dafina ka ende projekte për të publikuar për këtë vit. Vetëm pak më parë këngëtarja ka publikuar një foto nga studioja muzikore, ku duket se po rregjistron një këngë të re, e duke ditur se Dafi është shumë e shpejtë në publikimin e këngëve duket se do të jetë brenda 2023.

Tashmë jo vetëm Dafina, por edhe Kreshniku publikon foto nga momentet që ata kalojnë bashkë e me postimin e fundit ka marrë shumë vëmendjne e ndjekësve. Së fundmi, ka qenë Kreshniku ai që ka publikuar një video,  ku shihet së bashku me Dafinën në shtrat. Në videon e publikuar, Dafina shihet teksa hidhet në krevat, ndërkohë që është ora 7:30 e mëngjesit.