Një nga raportet më të komentuara në shtëpinë e Big Brother VIP është ai mes Luizit dhe Kiarës.

Pasi moderatorja i ka premtuar dashurinë e përjetshme dhe se nuk do të ndaheshin kurrë, sëfundmi vetë ajo e ka paralajmëruar se kur të dal do mërzitet pak.

Kaq ka mjaftuar që Luizit ti ngelte mendja tek fjalët e të dashurës së tij, duke ngulmuar të kuptonte arsyen.

Si gjithmonë, Kiara me ftohtësinë e saj i ka premtuar se do t’ja shpjegoi të gjitha kur të dalin, ndërkohë që nuk e zgjati më tepër bisedën.

Moderatorja zgjodhi ta mbyllte bisedën me shprehjen: Varja po ashtu…

Pjesë nga biseda:

Luizi: Më ka mbet mendja tek ajo që thë ”do mërzitesh “

Kiara: Varja po ashtu

Luizi: Si varja po ashtu?

Kiara: Fasim kur të dalësh

Luizi: Kur të dal unë? Ça të kam bërë, jam sjellë mirë me ty