Jenna Dewan konfirmoi se ajo kishte caktuar një vend për martesën e saj të ardhshme me Steve Kazee gjatë një interviste me Us Weekly. 42-vjeçarja foli për marrëdhënien me të fejuarin e saj, 47-vjeç dhe u shpreh se ata po përgatiteshin për të dhënë betimet e tyre gjatë ceremonisë. Aktorja nisi duke deklaruar se, megjithëse kishte gjetur një vend ideal për t’u martuar, jeta e saj personale dhe profesionale po i pengonte të caktonte një datë zyrtare.

Ne të paktën e kemi vendndodhjen, kështu që kemi bërë një hap më tej. Por thjesht kemi jemi të zënë, sinqerisht. Jeta ka qenë kaq e ngarkuar dhe jemi të zënë me punë.

Dewan vazhdoi të deklarojë se njerëzit e saj të afërm po bëheshin pak të paduruar për ceremoninë e ardhshme të dasmës. Aktorja e “Soundtrack” dhe Kazee fillimisht u takuan në vitin 2012, megjithëse ata nuk filluan të takoheshin deri në vitin 2018. Këngëtarja ishte e martuar më parë me Channing Tatum, të cilin e takoi ndërsa punonte në filmin “Step Up” të vitit 2006.

Ish-çifti u martuan në vitin 2009 dhe mirëpritën një vajzë të quajtur Everly, 10-vjeçe, në vitin 2013 përpara se të ndaheshin dhe të divorcoheshin në vitin 2019. Dewan më pas vazhdoi romancën me Kazee dhe çifti u fejua në shkurt të vitit 2020. Dyshja solli në jetë djalin Callum, 3-vjeç.