Si gjithmonë dy banorët që janë zgjuar të parët në shtëpinë e “Big Brother VIP2” janë Bjordi Mezini dhe Luiz Ejlli. Teksa regjisori ndodhej te banaku duke larë enë, i afrohet këngëtari i cili i jep një përqafim, duke e nisur ditën me qetësi.

E si çdo ditë, Luizi dhe Bjordi kanë biseduar me njëri-tjetrin, ku Ejlli foli në lidhje me debatin që pati me Kiara Titon mbrëmë.

Pjesë nga biseda:

Luizi: Mbrëmë nisi një skenë e bukur ajo, me dashurinë për Kiarën

Bjordi: Çfarë skene?

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

Luizi: Me Kiarën

Bjordi: Aaa, mendova për spektaklin

Luizi: Po le, ça spektakli

Bjordi: Ça ndodhi? Apo nuk do me fol?

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

Luizi: Ma dhjeu

Bjordi: Në ç’kuptim?

Luizi: Me të gjitha

Bjordi: Hajde pra e flasim