Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka marrë gjithë vëmendjen e mediave të huaja së fundmi.

Shkak u bë intervista që ajo dha për BBC-në, ku ajo “goditi” dy divat e muzikës Beyonce dhe Rihanna. Ajo mohoi të ishte “Becky” e shumëpërfolur në këngën e Beyonces dedikuar tradhtisë së burrit të saj Jay-Z, gjersa për Rihannan u shpreh se kur ishin pjesë e të njëjtit label, “Roc Nation”, flitej se këngët e destinuara për Ritën i jepeshin këngëtares nga Barbadosi.

 Me gjithë polemikat e shkaktuara, Rita po vazhdon ta mbajë vëmendjen edhe përmes rrjeteve sociale, në të cilat është mjaft aktive.

Së fundmi, ajo ka postuar në profilet e saj në rrjetet sociale disa fotografi duke nxitur imagjinatën e ndjekësve të saj të shumtë.

Në fotografitë në fjalë, interpretuesja e hitit “Lonely Together” shfaqet duke pozuar me një fustan rrjete, e veshur vetëm me të brendshme të zeza në pjesën e poshtme.

Ndërkohë sipër, 32-vjeçarja pozon e tëra’ topless’ duke vënë në pah gjoksin e saj atraktiv. Këto imazhe kanë nxitur reagime të shumta te fansat, duke marrë pëlqime e komente nga një numër i madh ndjekësish.